Filmy kpina

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kpina. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amadeusz

8,3
Rok 1823. Kompozytor Salieri (F. Murray Abraham) spowiada się przed śmiercią. Opowiada o swojej rywalizacji z Mozartem (Tom Hulce) o względy cesarza (Jeffrey Jones). Ponieważ Salieri czuł się zagrożony, knuł liczne intrygi przeciw swojemu konkurentowi...
Film pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Mówi też o tym, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach przeprowadzonych śledztw i przeżytych przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić z zaświatów ducha psa Cerbera, a nieustraszeni detektywi starają się powstrzymać globalną „apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić. Pierwsza kinowa animacja ze Scooby-Doo w roli głównej, w której nie brakuje nowych wątków dotyczących pochodzenia pociesznego psiaka. Reżyserii obrazu podjął się Tony Cervone (serial Całkiem nowe przygody Toma i Jerry'ego).

Constans

6,8
Po odbytej służbie wojskowej, Witold - pasjonat wspinaczek wysokogórskich, wyrusza w Tatry. Jego ojciec niegdyś zginął tragicznie w górach. W schronisku spotyka znajomego swojego ojca. Dzięki niemu otrzymuje atrakcyjną posadę w firmie organizującej wystawy. Kiedy służbowo wyjeżdża do Indii, przekonuje się, że jego szef, Mariusz, prowadzi nie całkiem legalne rozliczenia dewizowe. Próbuje rozmawiać o tym z kolegami z pracy, ale naraża się tylko na szykany i kpiny z ich strony. Podczas następnej zagranicznej delegacji szef usiłuje namówić go do udziału w nielegalnych transakcjach. Kiedy Witold kategorycznie odmawia, koledzy urządzają mu "kocówę". Po powrocie do kraju zaczyna przygotowywać się z kolegą do wyprawy w Himalaje. Swoim kategorycznym sprzeciwem uczestniczenia w machinacjach naraża się na skreślenie z listy kandydatów na zagraniczną delegację do Kanady. Rezygnuje z niej prosząc o urlop na wyprawę wysokogórską. Na lotnisku zostaje zatrzymany z niezadeklarowanymi dolarami…


Maska

7,1
Stanley Ipkiss jest nieśmiałym i niepozornym urzędnikiem bankowym. Jego banalne życie ulegnie gwałtownej przemianie w dniu, w którym przypadkowo znajdzie starą i wydawałoby się nikomu już niepotrzebną maskę. Gdy ją nakłada, w mgnieniu oka zmienia się cała jego osobowość i z miłego, acz nudnego młodego mężczyzny Stanley staje się niezniszczalnym, komiksowym herosem.
Bobby Voucher jest trzydziestoletnim mężczyzną ciągle mieszkającym z matką i pracującym jako chłopiec na posyłki w lokalnej drużynie futbolowej. Pewnego dnia uśmiecha się do niego szczęście i zauważa go jeden z trenerów. Bobby zaczyna więc grac w swój ukochany sport i co dziwne szybko okazuje się gwiazdą. Niestety zawistni przeciwnicy ujawniają, że nie skończył on żadnej szkoły, a matka chcąc go zatrzymać zaczyna udawać chorą.
Tytułowe Jezioro Bodeńskie jest miejscem akcji filmu, rozgrywającej się w 1940r. Nad jeziorem, w małym mieście Konstancja znajduje się niemiecki obóz dla internowanych. W dawnej szkole zgromadzono grupę ludzi narodowości angielskiej i francuskiej, różnych profesji. Jednym z nich jest Bohater, młody Polak legitymujący się francuskim paszportem. Zainteresowanie Polaka wzbudza Francuzka, Suzanne, z którą nieustannie flirtuje. Stara się ją oczarować, swoją patriotyczną postawą. Druga z kolei dziewczyna, która go interesuje, to Polka, Janka, łączy ich przyjacielski układ. Dni w obozie są jednostajne, życie toczy się według regulaminu i według określonych zasad, mija czas w marazmie i bezsilności...
Obraz składa się z dwóch części. W pierwszej bohaterem jest Matylda. Jej marzeniem są modne pończochy, na które ją nie stać. Staje się pośmiewiskiem szkoły, gdy pojawia się w pończochach uszytych przez babcię. Poniżenie prowadzi Matyldę do dramatycznego kroku. Część druga opowiada o Jadźce, która jest obiektem drwin w swojej szkole. W obawie przed wstydem coraz częściej opuszcza zajęcia szkolne, pogrąża się w świecie autystycznych marzeń.
Robotnik w fabryce samochodów, Francois Toldeo, prowadzi życie spokojne i ustabilizowane. Jest żonaty, ma córeczkę. Czas dzieli między pracę i rodzinny dom. Ten dotychczasowy rytm ulega zakłóceniu. Francois zaczyna spotykać się z koleżanką z fabryki, Karoliną. Z nic nie znaczących rozmów rodzi się flirt, ten zaś doprowadza do zbliżenia. Karolina zostaje kochanką Francois. Spotykać się mogą tylko w tanich, podrzędnych hotelikach. Francois postanawia tę sytuację rozstrzygnąć i zamierza wziąć rozwód. Teściowa denuncjuje go policji, jako rzekomego zabójcę prostytutek.

Kontrakt

7,1
Obraz pewnych grup naszego społeczeństwa, reprezentowanych tu przez dwie rodziny: wysoko cenionego warszawskiego kardiologa – przede wszystkim przez „wdzięcznych” pacjentów – oraz wojewódzkiego dygnitarza, dobrze już urządzonego w życiu. Rodziny te łączy tytułowy kontrakt ślubny najmłodszych latorośli: Piotra i Lilki. Uroczystości weselne gromadzą liczną rodzinę i przyjaciół. Oglądamy galerię typów różnego rodzaju, ludzi, dla których jedynym ideałem jest pieniądz, a celem ich życia zdobycie go.

Viridiana

7,5
Viridiana (Silvia Pinal) jest młodą zakonnicą mieszkającą w klasztorze, jeszcze czekającą na złożenie ślubów. Na niedługo przed tym wydarzeniem zostaje zaproszona do siebie przez długo niewidzianego wuja (Fernando Rey), który opłacał dotychczas jej pobyt w klasztorze. Namówiona przez siostrę zakonną, postanawia po raz ostatni przed ślubami spotkać się ze światem "zewnętrznym" i odwiedzić mężczyznę. Po kilkudniowym pobycie jednak, okaże się, że pobożna dziewczyna żyjąca w wyimaginowanym, idealistycznym świecie wiary chrześcijańskiej, będzie musiała przedefiniować swój światopogląd.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…